ВІДКРИТИЙ ЛИСТ в Газету «Експрес»

13.02.2017 - 11:15

Головному редактору Газети «Експрес»
п. Починку І.П.
 

В газеті «Експрес» за 02-09.02.2017р. надрукована стаття «Десятка» - і ти членкор «академії наук», в якій допущено образливі і неправдиві вислови на адресу Всеукраїнського обєднання громадян «Українська академія наук» (надалі УАН). Зокрема, «Якісь пройдисвіти...», «у сумнівній організації...».

Публікуючи такі твердження, у погоні за сенсацією, кореспондент мав би отримати інформацію не по телефону невідомо від кого, а завітати чи звернутися з офіційним листом до УАН.
УАН була зареєстрована Міністерством юстиції України згідно з чинним законодавством.
Мета створення організації – зберегти науковий потенціал України і призупинити масовий від’їзд вчених за кордон, пов’язанний із зменшенням фінансування науки. І сьогодні інтелект нації – Національна академія наук України – знаходиться у скрутному стані. Обʼєднавшись в громадську організацію і не розраховуючи на підтримку держави, ініціатори створення недержавної академії шукали шляхи самозбереження.

Громадське об’єдннання "Українська академія наук" виступило засновником і власником ряду інститутів: Інститут електроніки та зв’язку, Інститут гуманітарних досліджень, Інститут нафти, Інститут фундаментальних проблем високих технологій, Інститут автоматизованих систем, Інститут інноваційного будівництва та інші. Ці інститути як юридичні особи забезпечили робочі місця для сотень науковців і спеціалістів.

Нашими науковцями без державної допомоги (фінансування), фактично на волонтерських засадах, створені нові наукоємні технології та устаткування світового рівня. Серед них інтермедійна система «Мітріс» – Інститут електроніки та зв'язку УАН, вітроенергетична установка, яка отримала світове визнання – нагороду «Зелений Оскар», у Нюренбергу, Система захисту військових об’єктів від сучасної розвідки і високоточної зброї – Інститут автоматизованих систем. Ця розробка відзначена Державною премією України в галузі науки і техніки. До речі, така висока нагорода вперше отримана недержавною науковою організацією.

На сьогодні наукові розробки членів УАН працюють в Китаї і Японії (на АС «Фукусіма»). Маємо великі здобутки в галузі захисту довкілля. Розроблено лінію по преробці побутових відходів і утилізації шкідливих забруднень і багато іншого.

Для популяризації української науки і заохочення молоді до наукової творчості, Академія заснувала і видає журнал «Винахідник і раціоналізатор. Наука і техніка», ряд наукових журналів, які визнані ВАКом України. Серед них  «Науковий вісник «Гілея», «Наука в олімпійському спорті», «Вісник проблем біології і медицини», «Новини енергетики», «Проблеми інноваційно-інвестиційного розвитку». Академією видано підручники, монографії,  енциклопедії.
УАН співпрацює з багатьма науковими закладами інших країн світу. Серед членів Академії є вчені із Європи, Азії, Америки.
Перерахувати всі здобутки за 25 років діяльності в короткому листі неможливо.
Стосовно персональних членів УАН – головними критеріями для прийняття в Академію є аналіз рейтингової картки кандидата, яка опублікована на сайті, а залучуємо до  членства в академії усіх, хто ефективно сприяє і допомагає розвивати науковий потенціал України. Серед них не тільки вчені а й урядовці, депутати, журналісти, підприємці.
Для ознайомлення з діяльністю УАН запрошуємо до Президії Академії, за адресою: м. Київ, вул. Семашка 13.
Також пропонуємо переглянути на сайті  www.uan.ua фільм «УАН 15 років», який дає уяву про нашу діяльність, та інформаційну брошуру. Як правило, ми не рекламуємо академію, але в ЗМІ досить часто розповідають про наші Українські досягнення тільки не так як це робити Ви.
 Очікуєм від Вас отримати відповіді на запитання:

Чим же не подобається Вам ВГО Українська академія наук:
– Назвою «УКРАЇНСЬКА»?, а можливо все  УКРАЇНСЬКЕ ?
– Тим, що без державної допомоги, на волонтерських засадах розробляє і впроваджує найсучасніші наукові розробки?
– Створила нові робочі місця у науковій сфері?
– Отримує за свої розробки державні і міжнародні нагороди?
– Прославляє і популяризує українську науку в світі?
Чому членів громадського об’єднання, які проводять таку діяльність, Ви називаєте «пройдисвітами…»?

Від імені всіх членів Всеукраїнського громадського об’єднання «Українська академія наук» вимагаємо: опублікувати на сторінках газети «Експрес» вибачення Вашої газети за публікацію образ і недостовірних фактів про УАН.
Очікуємо, що зазначені вибачення будуть опубліковані на сторінках газети «Експрес» не пізніше 20 лютого 2017 року.
В іншому випадку, ми будемо захищати честь і гідність видатних вчених України і інших країн світу в судовому порядку.
 

Президент УАН,
Лауреат Державної премії України
в галузі науки і техніки,     
Заслужений винахідник України, д.т.н.                                                              О.Ф.Оніпко


Віце-президент УАН,
Лауреат Державної премії України
в галузі науки і техніки,
Заслужений будівельник України, д.т.н.                                                            О.М.Лівінський


Керівник відділення енергетики і машинобудування УАН
Герой України, Заслужений енергетик України,
Двічі Лауреат Державної премії України
в галузі науки і техніки, професор                                                                    С.І.Поташник


Головний вчений секретар УАН, д.е.н.                                                             А.Ю.Скопенко