Відкриття нового офісу Одеського регіонального відділення Української академії наук (УАН)

30.05.2019 - 23:00

28 травня цього року, сталася важлива подія для наукової спільноти Одещини та усього південного регіону країни. Відбулося урочисте відкриття офісу Одеського регіонального відділення Української Академії Наук.

Від Президії УАН в заходах прийняли участь - Президент УАН , Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, Заслужений винахідник України, доктор технічних наук - Олексій Федорович Оніпко і Голова Обліково – Мандатної комісії УАН, директор Інституту Енергетики, академік УАН - Володимир Єговкін.

У ході урочистої частини, Олексій Оніпко побажав усім науковцям Одеси та Одещини блискучих досягнень, наукових відкриттів і високих результатів.

Особлива увага виступу була приділена питанню залучення до наукової кропіткої праці молодих вчених, талановитої молоді.

…«Без науки - не побудуєш сильної держави. Тому зараз, надзвичайно важливо розвивати науку в Україні та заохочувати займатися науково-дослідницькою діяльністю молоде покоління. Нам необхідно поповнювати резерв науковців молодими вченими..», - наголосив Президент УАН.

Заснована в 1991 році як Всеукраїнська наукова громадська організація, УАН поставила собі за мету зберегти науковий потенціал України, займатися науковими дослідженнями, а головне, створювати умови для впровадження розробок в Україні та світі. За 28 років існування, ровесниця Української Держави - УАН, здобула чимало значних наукових досягнень, пропагуючи своїми розробками рівень української науки по всьому світу. Наразі, до складу УАН входить 15 регіональних відділень, більш ніж 50 НДІ в Україні та світі, видається 14 наукових та науково-популярних видань (деякі з яких перекладаються 6-ма мовами та розповсюджуються на всіх континентах).

Президент академії підкреслив що новий Одеський офіс УАН створений завдяки ініціативі і активній діяльності академіка УАН - Олега Мальцева. Олег Мальцев обраний керівником відділення, Олексій Оніпко привітав з обранням та передав О.В. Мальцеву булаву, як символ для захисту науковців і опіки наукових надбань у регіоні ..

Після урочистої частини відбулася робоча нарада та Круглий стіл, під час яких було обговорено основні напрями та проблеми розвитку науки в регіоні, накреслено перспективи і завдання вченим Одеського регіонального відділення УАН та шляхи реалізації планів.

В своїй доповіді, молодий вчений- Ірина Лопатюк, презентувала результати наукової роботи, присвяченій засновнику напряму долеаналізу в психології Ліпоту Сонді та 50-ти річному Ювілею Інституту його імені, - «Інституту Ліпота Сонді» (Швейцарія).

Зокрема, з німецької та англійської мов були переведені унікальні видання, котрі вперше побачили світ на російськомовному і україномовному просторі. Це книги Ліпота Сонді «Свобода і ненав’язанність в долі людини», «Я аналіз», «Долеаналітична терапія», книга доктора філософії Мартіна Ахтніха «Професійний фото-тест. Проективна методика для визначення професійних схильностей» і « Теорія особистості Сонді » Якко Габріеля Борга.

Вперше була представлена сигнальна версія книги «Машина долі» - результат багаторічної практичної наукової діяльності доктора філософії, PhD Олега Мальцева на предмет дослідження комплексного феномену «доля».

Також, в заходах прийняли участь члени відділення - доктор історичних наук Людмила Кормич , голова Іванівської районної ради - Олександр Беспалий, доктор економічних наук - Валентин Павлов, декан факультету заочного навчання ОДУ ім. І.І.Мечникова - Борис Пережняк, доцент, кандидат філологічних наук- Василь Стовпець, ректор Інституту Морегосподарства і Підприємництва- Олександр Яценко та інші.

У своєму виступі керівник Одеського регіонального відділення УАН Олег Мальцев підкреслив значення осередку науки в регіоні та зобов'язався пропагувати напрацювання УАН і всеціло сприяти розвитку науки.

По завершені було проведено Робочу нараду із підведенням підсумків Заходів, надані доручення від Президії УАН стосовно розробки Планів роботи Відділення на ближню перспективу та рік в цілому, активізації діяльності Бюро, підбір талановитої молоді і молодих вчених для залучення їх до активної творчої діяльності, тощо.

Учасників заходів Президент академії запевнив що Президія УАН будуть максимально сприяти Бюро і Відділенню в цілому в їх організаційній діяльності, підтримають ініціативи та запропонують проведення спеціалізованих заходів для регіону, задля його розвитку у всіх сферах життєдіяльності.

Питання удосконалення роботи Відділення буде винесене на розгляд Президії Академії для розробки спеціальної Регіональної Програми для півдня України."