Зустріч експертів відділення МАГАТЕ

В Українській академії наук відбулася чергова зустріч експертів відділення МАГАТЕ з ядерної захищеності для розробки проекту Українського Інтегрованого плану з підтримки ядерної захищеності (ІППЯЗ, далі – План). Разом із українськими фахівцями над створенням Плану працювали уповноважена особа з ІППЯЗ для України – Мадаліна Мен та уповноважені особи ядерної захищеності – Енн Маккуейд та Абдул Шакур.

За запрошенням МАГАТЕ своїм досвідом із українськими колегами ділилися експерт в сфері звільнення з-під регулюючого контролю, представник Державної служби безпеки Грузії – Давид Махарадзе, а також експерт з безпеки радіоактивних матеріалів у використанні, зберіганні та перевезенні Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії, США – Сорін Пудроші.

У заході взяли участь представники Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НАЕК «Енергоатом», ДАЗВ, Харківського фізико-технічного інституту, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Національної поліції, Нацгвардії України, навчального Центру імені Джорджа Кузмича, Навчального центру ДПСУ, Міністерства внутрішніх справ.