Результати засідання, присвяченого Всесвітньому Дню Бджоли, на тему: "Перспективи розвитку бджільництва в Україні. Роль кластерів"

22.05.2019 - 13:00

17 травня 2019 року в УАН відбулося засідання анонсованого раніше Круглого столу, присвяченого Всесвітньому Дню Бджоли, на тему: "Перспективи розвитку бджільництва в Україні. Роль кластерів".

 

Учасників Заходу у вступному слові привітав Президент УАН - Олексій Федорович Оніпко - Заслужений винахідник України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук.

 

Із основною доповіддю «Розвиток бджільництва на основі кластерів» виступив: Анатолій Скопенко - Головний вчений секретар, доктор економічних наук, академік УАН.

 

У своїх виступах учасники Заходу (Галатюк О.Є., Шпичак О.С., Постоєнко В.О., Семенюк В.Ф., Терещенко Д.О.) підкреслили актуальність питання, світове значення збереження бджоли, відзначили досягнення і існуючи проблеми у цій сфері.

 

Велику зацікавленість викликали виступи науковців з Туреччини (Асоціація бджолярів Стамбула), які проінформували присутніх про досягнення бджолярства в країні, поділилися своїм досвідом, презентували тему історичної ретроспективи та етапів становлення галузі (Туреччина та Україна входять до світових лідерів виробництва меда та медопродуктів), висловили сподівання щодо перспектив співпраці бджолярів двох країн, запросили до участі у Міжнародному симпозіумі, який буде проходить в цьому році в Туреччині..

 

Директор НДП «Інститут Апікультури» УАН - Юрій Оніпко у своєму виступі розповів про роботу Інституту, зупинився на проблемних питаннях які потребують розв’язання, проінформував про планові заходи та перспективи в роботі.

 

Учасники Засідання обговоривши проблеми в цій сфері, схвалили ідею створення на базі діючих бджоло-ферм, спеціалізованого науково-виробничого Кластеру (який повинен об'єднати сфери бджільництва - виробництво продукції, її переробку та реалізацію і організувати на його базі інноваційний Центр розвитку бджільництва.

 

Також було прийняте рішення щодо доручення членам Організаційного комітету та керівництву Інституту Апікультури опрацювати пропозиції учасників Заходу, підготувати відповідні рекомендації та висвітлити їх в ЗМІ та Академічних сайтах і журналі УАН «Винахідник і раціоналізатор. Наука і техніка».

 

Під час проведення Заходу було підписано Меморандум про співпрацю між Українською академією наук та Асоціацією бджолярів Стамбула.

 

Також, був пiдписаний Договiр про науково- практичне спiвробiтництво мiж Науково-дослідним підприємством (ВГО УАН) "Інститут АПІКУЛЬТУРИ" і Громадськоiю організацією "Всеукраїнська асоціація апітерапевтів" (ГО ВАА).

Кращі доповіді учасників Заходу були відзначені Оргкомітетом з врученням Сертифікатів від Інституту Апікультури.