Історія академії


   УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ НАУК (УАН) – всеукраїнська громадська наукова організація, що об’єднує вчених і виробників різних галузей народного господарства. Заснована в 1991р. в м.Києві.

 

    Відділеннями  УАН проведені важливі фундаментальні і прикладні дослідження, в результаті чого було розроблено найновіші технології, машини, матеріали і обладнання. Серед них: розробка маскувальних покриттів для захисту військової техніки від виявлення радіолокаційними засобами та приладами нічного бачення, розробка захисних антикорозійних покриттів для морських суден, розробка спеціального високоміцного чавуну для виробництва гальмових колодок, редукторів та деталей машин, що працюють під навантаженням; розробка біологічно–безпечних моніторів для телевізорів та комп’ютерів; розробка спеціальних стійких до високих температур матеріалів; розробка тренажерів для підготовки льотного складу і космонавтів; розробка нових лікувальних препаратів та методик лікування в області репродукції людини; систем очищення промислових стоків та очищення питної води; розробка не традиційних джерел енергетики; розробка методів відновлення родючості чорноземів України; розробка та впровадження експертних систем комп’ютерних технологій; розробка радіоелектронних систем інтерактивних мультимедійних систем; дослідження в сфері історії української науки і держави; підземної томографії пошуку природних родовищ та ін.
В Академії розробляються Державні науково–технічні програми, метою яких є проведення важливих фундаментальних і прикладних досліджень, з підвищення ефективності промислового та сільськогосподарського виробництва, випуск конкурентноздатної продукції та ін.

 

    НДІ і окремими членами академії підготовлено і видано понад 1000 монографій, серед них “Український тлумачний словник будівельних термінів, “Історія світової цивілізації”, підручники для ВУЗів тощо. За роки свого існування УАН стала визнаним в Україні науковим центром з таких напрямків наукових досліджень, як вітроенергетика і електронна техніка, засоби зв’язку, нові конструкційні матеріали, хімічні технології, біохімія та медицина.

 

    У складі Академії понад 1000 дійсних членів та членів-кореспондентів, 20 почесних членів, 50 іноземних членів. Налагоджено наукові зв’язки з Академіями зарубіжних країн, зокрема з Академіями наук США, Італії, Польші, Південної Кореї, Росії, Казахстану, Грузії та ін.

 

    В 2001 році створено філіал Академії в Італії (керівник Сільвано Педроло). Плідно працюють в Росії Уральське відділення Академії (керівник Кириленко А.Г); з багатьма країнами є ряд договорів про наукове – технічне співробітництво.