Заходи

Засідання Президії УАН спільно з Міністерством у справах ветеранів України

13 червня 2024 року в Українській академії наук відбулося засідання Президії УАН спільно з Міністерством у справах ветеранів України. Були розглянуті проблеми ветеранів та їхніх сімей. Академія запропонувала свої розробки для допомоги ветеранам.
Проекти були схвалені в.о. Міністра у справах ветеранів Героєм України Олександром Порхуном.
Відбулося підписання Меморандуму співпраці між Міністерством у справах ветеранів України, Української академії наук та Світової спілки лікарів.
Метою цього Меморандуму є консолідація зусиль, спрямованих на забезпечення гарантій державного захисту, конституційних прав, свобод і законних інтересів громадян, зокрема, щодо професійної інтеграції та реінтеграції осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.
На засіданні виступили:
— в.о. Міністра у справах ветеранів України, Герой України — Олександр Порхун;
— Президент УАН, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслужений винахідник України, доктор технічних наук — Олексій Оніпко;
— Віце-президент УАН, Директор Інституту системних досліджень, академік — Олександр Додонов;
— Голова Світової спілки лікарів, академік УАН — Олександр Марусин;
— Керівник департаменту спец техніки і оборонних технологій УАН, Генерал-лейтенант, академік УАН — Олександр Василенко;
— Керуючий справами УАН, академік — Андрій Оніпко;
— Керівник департаменту інновацій і енергетики, академік УАН — Володимир  Єговкін;
— Керівник департаменту УАН академік — ОлександрТокарчук;
— Головний вчений секретар, академік — Сергій Кузьменко;
— Керівник відділу Інституту Проблем матеріалознавства, член-кореспондент НАНУ, доктор фіз.мат наук  — Олег Григорьєв
— Науковий співробітник, член-кор. УАН — В. Барабаш.

На засіданні Президії проведенно презентацію розробок УАН за напрямком діяльності Міністерства в справах ветеранів.

Доповідачі: академік Олександр Марусин, академік Володимир Єговкін, віце-президент УАН академік Олександр Додонов.

Проведено обговорення та оцінка представлених розробок УАН представниками Міністерства в справах ветеранів

Серед проектів які  були презентовані схвальну оцінку отримав проект МЕДИЧНА ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНА СИСТЕМА ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ MIAS для забезпечення комплексного підходу до діагностики, лікування та моніторингу здоров’я ветеранів бойових дій із використанням сучасних інформаційно-аналітичних технологій.

Академік Олександр Марусин доповів про результати виконання міжнародного проєкту «Підтримка психічного здоровʼя військовослужбовців та членів їх сімей у воєнний та післявоєнний час».

Проєкт реалізовано Українською Академією Наук спільно з Світовою Спілкою Лікарів, Асоціацією Лікарів Карпатського Регіону та Estonian Medical Export Cluster, а також Талліннським коледжем охорони здоров’я (Естонія).

У рамках Проєкту протягом року в Україні проконсультовано щонайменше 500 сімей з психологічними травмами, а також організовані спеціалізовані тренінги та інформаційні дні для 3200 українських медичних працівників та викладачів вищих навчальних закладів. Естонські психіатричні фахівці  допомогли сотням пораненим  українським  бійцям та їхнім родинам, надаючи першу психологічну допомогу .Проведенні  тренінги з психологічного консультування для українських закладів охорони здоров’я.

Пперша фаза Проєкту передбачала зустрічі естонських та українських експертів з спеціалістами у психіатричних лікувальних закладах України. В результаті обговорено питання подальшої співпраці та накреслено кроки з стажування та навчання майбутніх експертів з психіатричної реабілітації та психіатрії за кордоном та надання практичної психологічної реабілітації військовослужбовцям та членам їх сімей.

https://adoctor.com.ua/міжнародний-проєкт-по-психологічній-реабілітації

https://adoctor.com.ua/в-чернівцях-реалізовуватимуть-проєкт

В рамках ІІ фази Проєкту 48 українських психологів, психотерапевтів та психіатрів пройшли тижневе спеціалізоване навчання з психологічної реабілітації військовослужбовців у Естонії — Північно Талліннській Психіатричній Лікарні та Східно-Талліннській Клінічній Лікарні.

26-27 жовтня в м. Яремче в рамках ІІІ фази міжнародного проекту «Покращення психічного здоровʼя у воєнний та післявоєнний час» за сприяння Української Академії Наук та Кластеру «Medicine Estonia» частково за кошти Євросоюзу пройшли навчання 102 психолога та психіатра з усіх регіонів України.

24-25 травня у м.Мукачево, під час IV фази Проєкту відбулось надання спеціалізованої психологічної допомоги для 132 сімей українських військовослужбовців та членів їх сімей. Допомога надана експертною групою в складі міжнародних (Естонія та Фінляндія) та 30 українських експертів.

https://www.facebook.com/share/v/g16i7xkzTNJyuzYU/?

Президент УАН Олексій Оніпко урочисто вручив в.о. Міністра в справах ветеранів, Герою України Олександру Порхону Диплом Почесного члена УАН

На майбутнє, заплановано, ще три міжнародні Проєкти які будуть виконуватись у співдружності з Мінветеранів для забезпечення реабілітації в воєнний час.


Засідання Президії

Засідання Президії УАН спільно з Мінветеранів України

Вручення диплому Почесного члена УАН — Олександру Порхуну

_____________________________________________________________________________________________

Міжнародна науково-практична конференція «Особливості системи охорони здоров‘я України в сьогоденні: кращий європейський досвід — від теорії до практики»

9 лютого 2024 р. в м. Київ у конференц-залі Української академії наук пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Особливості системи охорони здоров‘я України в сьогоденні: кращий європейський досвід — від теорії до практики»

Співорганізатори: Українська Академія Наук, Медико-біологічне відділення Української Академії Наук, Центр Міжнародного Співробітництва Української Академії Наук, Світова Спілка Лікарів.

Були представлені доповіді з Іспанії, Литви, Туреччини, Німеччини, Словаччини.

У конференції виступили:

 • Олексій Оніпко – Президент Української Академії Наук, доктор технічних наук
 • Павло Іванчов – професор, доктор медичних наук, Заслужений лікар України, завідувач кафедри хірургії №3 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Голова медико-біологічного відділення Української Академії Наук, Лауреат Національної премії України в галузі науки і техніки імені Б. Патона
  Були представлені доповіді:
 • Валентина Гінзбург – Аналіз роботи системи охорони здоров’я у воєнний час, досягнення перспективи
 • Рімантас Аутукас – Стилі управління (Литва – телеміст)
 • Олена Беца – Цикл життя топ-команд медичних закладів
 • Карлос Зарко – Міжнародна організація лікарень кооперативів. Роль кооперативів у забезпеченні доступу до медичних послуг; переваги та найкращі практики (Іспанія — телеміст)
 • Дебати із Гінтарасом Грахаускасом радником президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн
 • Михайло Салюта – Кращий досвід охорони здоров’я на прикладі порівняння з світовими практиками
 • Олександр Марусин – Закордонна співпраця Центру Міжнародного Співробітництва УАН — перспективи та плани
 • Стефан Бекле – Можливості реабілітаційної медицини в клініці Шмідер (Німеччина)
 • Вільям Доніч – Використання активних сполук NO в регенерації тканин(Словаччина — телеміст)
 • Тетяна Ілларіонова – Шляхи зниження проблем антибіотикорезистентності в умовах підвищеного інфекційного навантаження
 • Сергій Подпрятов – Виклики сьогодення: антибіотикорезистентність, діабет, covid… що завтра?
 • Павло Іванчов – Організація екстреної медичної допомоги та лікування гострої крововтрати в умовах бойових дій та клінічній практиці
 • Наталія Ульянчич – Поточний стан та перспективи практичного використання біоактивної кераміки в реконструктивно-відновлювальній хірургії
 • Сергєєв Володимир, Кліпов В.Д, Кістерська Л.Д., Логінова О.Б. – Універсальна вуглецева наноструктурна матриця для лікування опіків, інфікованих ран та детоксикації організму людини з функціональними нанодомішками
 • Ольга Сенюк, Наталія Курочко – Потенційне місце засобів на основі хітин-глюкан-меланінового комплексу з Fomes fomentarius в сучасній медицині
 • Володимир Філатович – Система оздоровлення «живе слово»
 • Володимир Бондаренко, Юрій Оніпко – Новітні засоби апітерапії в сучасній медицині (Німеччина)
 • Олексій Ковальов – Чиста вода – код життя
 • Юрій Гриненко – Медична реабілітація: проблеми та перспективи
 • Євген Чухраєв – Розробка приладів та обладнання для фізичної реабілітації
 • Олексій Оніпко – Системи життєзабезпечення (електроенергія, вода, зв’язок) на вимогу часу
 • Володимир Мельничук – Англійська система пожежегасіння та термоізоляції у медичних закладів в умовах війниВізит делегації Української Академії Наук до Університету ім. Йожефа Шафарика (Словаччина)

19 лютого 2024 р. відбувся робочий візит Української Академії Наук до Університету ім. Йожефа Шафарика, Словаччина.
Українську делегацію представляли:

 • Олексій Оніпко – Президент Української Академії Наук;
 • Олександр Марусин – директор Центру Міжнародного Співробітництва Української Академії Наук, Голова Правління Світової Спілки Лікарів.

З словацької сторони у переговорах взяли участь:

 • Prof. MUDr. Daniel Pella, PhD. – ректор Університету імені Йожефа Шофарика;
 • Вільям Доніч – д.мед.н., професор, кафедра медичної фізіології Медичного факультету Університету ім. Павла Шафарика.

По підсумках зустрічі підписано договір співпраці у галузі прикладних наук, медицини та відновлюваної енергетики. Домовлено про виконання спільних наукових робіт, а також проведення міжнародних конгресів, конференцій, обмін досвідом.Візит делегації Української Академії Наук до Іспанії

24 лютого 2024 р. відбувся робочий візит Української Академії Наук до Іспанії.
Українську делегацію представляли: Олексій Оніпко – Президент Української Академії Наук; Олександр Марусин – директор Центру Міжнародного Співробітництва Української Академії Наук, Голова Правління Світової Спілки Лікарів; Олександр Немчин – хвильова медицина, академік Української Академії Наук; Олеся Зінич – професор, завідувач відділу «Інститут ендокринології та обміну речовин НАН України імені В.П. Комісаренка», академік Української Академії Наук.

З іспанської сторони в переговорах взяли участь керівництво Групи Клінік Hospiten.
По підсумках візиту погоджено підписання договору співпраці у галузі медицини та про проведення спільних наукових робіт, а також міжнародних конгресів, конференцій.